portfel kryptowalut trezor

  Jak obsługiwać cold wallet

  utworzone przez sty 16, 2023Bez kategorii0 komentarzy

  Cold wallet to rodzaj portfela do przechowywania kryptowalut, który nie jest w żaden sposób połączony z internetem. Ze względu na brak połączenia z siecią, jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania kryptowalut, ponieważ uniemożliwia  to dostęp do jego zawartości hakerom. Od nas dowiesz się, jak bezpiecznie i wygodnie przechowywać swoje środki w cold wallet.

   

  Przede wszystkim wybierz odpowiedni cold wallet. Istnieje wiele rodzajów cold wallets, takich jak portfele fizyczne, w tym popularny Trezor i Ledger, lub portfele papierowe, w przypadku których, twoje klucze prywatne są po prostu wydrukowane na papierze i przechowywane w sejfie lub innym bezpiecznym miejscu.

  Dodatkowo utwórz kopię zapasową swoich kluczy prywatnych. W razie utraty lub uszkodzenia cold wallet, jedynie kopia zapasowa zagwarantuje Ci dostęp do środków. Dlatego ważne jest, aby utworzyć kopię zapasową swoich kluczy prywatnych i przechowywać ją w bezpiecznym miejscu, niezależnie od tego czy zostaną one wydrukowane czy zapisane na dysku zewnętrznym.

  Jeśli korzystasz z portfela fizycznego, będziesz musiał od czasu do czasu połączyć się z nim za pomocą komputera, aby mieć możliwość wysyłania i odbierania kryptowalut. Upewnij się, że podczas nawiązywania połączenia korzystasz z bezpiecznej sieci zabezpieczonej hasłem, aby zapobiec dostępowi hakerów przez nieszyfrowane połączenie.

  Korzystając z portfela fizycznego, zawsze miej pewność, że jego oprogramowanie jest aktualne. To samo dotyczy systemu operacyjnego na komputerze, z którego korzystasz do połączenia z portfelem. Aktualizacje zawierają najnowsze poprawki bezpieczeństwa i mogą pomóc zapobiec wszelkim przeciekom danych.

  Większość portfeli fizycznych i internetowych oferuje opcję dwu-etapowego uwierzytelniania, która wymaga podania nie tylko hasła, ale także kodu przesłanego na telefon komórkowy lub maila. Ta dodatkowa warstwa ochrony pomaga zapobiec dostępowi do twojego portfela przez osoby trzecie.

   

  Obsługa cold wallet wymaga odpowiedniej ostrożności i przemyślanych działań. Zawsze pamiętaj o bezpiecznym przechowywaniu swoich kluczy prywatnych, utworzeniu kopii zapasowej oraz ostrożnym wysyłaniu i odbieraniu kryptowalut. Kiedy jednak zadbasz już o podstawy bezpieczeństwa, możesz spać spokojnie. Brak ciągłego dostępu do Twoich środków za pomocą internetu znacząco zmniejsza ryzyko kradzieży.

  moneyherepsa

  moneyherepsa

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Polish Polish English English Ukrainian Ukrainian Russian Russian